Jak się mają twoje skrzydła?

Zbliża się końcówka roku, dobry czas na przemyślenia i poszukiwanie inspiracji. Polecam ci darmowy test Wingfinder – Poszukiwacz skrzydeł, który pomaga znaleźć i rozwinąć twoje mocne strony.

Wingfinder został opracowany przez psychologów dla firmy, która chwali się, że dodaje skrzydeł. W sensie dosłownym nigdy nie skorzystałam z jej oferty, serio – nie przełknęłam żadnego energizera. Natomiast test zrobiłam. Fajnie od czasu do czasu dostać info zwrotne na swój temat.

Test określa sposób funkcjonowania badającej się osoby w 4 obszarach – kreatywności, myślenia, motywacji (drive) i relacji. W każdym z nich opisuje kilka wybranych aspektów, np. w kreatywności bada otwartość na nowe doświadczenia, innowacyjność, zdolności adaptacyjne. Każdy aspekt jest pokazany jako punkt na osi między dwoma biegunami, opisany z zaznaczeniem mocnej strony oraz ryzyka związanego z uzyskanym wynikiem. Na koniec w oparciu o wyniki testu są podane wskazówki, co zrobić, żeby lepiej funkcjonować.

Materiału do przemyśleń dostałam bardzo dużo. I sporo ciekawych rozwiązań do wdrożenia. Najbardziej zaskoczyły mnie dwa wyniki. Pierwszy w obszarze kreatywności. Zdziwiło mnie, że mam taki wysoki wskaźnik pragmatyzmu 😉 Wydawało mi się, że szukam raczej nowych rozwiązań. Wynik dał mi do myślenia, w jakich sytuacjach jestem pragmatyczna i wolę stosować sprawdzone rozwiązania. Stres i pośpiech to dwa czynniki, które sprawiają, że nie mam przestrzeni na szukanie nowych twórczych rozwiązań. Nie wiem, czy danie sobie więcej czasu i zwolnienie od presji zaowocowałoby większą otwartością na to, co nowe. Myślę, że bardzo możliwe. I to dla mnie bardzo cenna wskazówka, żeby w tych sferach, w których zależy mi na innowacyjności, minimalizować te dwa czynniki popychające mnie w stronę rutyny.

Druga rzecz, która mnie zdziwiła, pojawiła się w obszarze „drive”. Wg testu jestem raczej osobą zrelaksowaną niż zdobywcą 🙂 Pewnie nikt, kto mnie zna przez ostatnie 15 lat, nie jest zdziwiony tak jak ja 😉 Dla mnie to fenomen, że w myśleniu o sobie w tym aspekcie zatrzymałam się na czasie, kiedy rzeczywiście byłam bardzo ambitna. Od paru ładnych lat moje ambicje w sensie parcia do zewnętrznych sukcesów bardzo zmalały. Teraz moje największe ambicje są związane z relacjami z bliskimi i jakością czasu, jaki mogę z nimi spędzić. No i to w sumie zabawne, że musiałam zrobić ten test, żeby zobaczyć czarno na białym, jak zmieniło się moje podejście.

Bardzo trafne były opisy, co się ze mną dzieje, gdy mam „dobry dzień” – i te cechy są moimi mocnymi stronami, a co, gdy mam „zły dzień”. Np. to, że dobrze się czuję, pracując samodzielnie, w dobrym dniu oznacza, że ogarniam zadania i nie potrzebuję zespołu do efektywnej pracy; w złym – że mogę nadmiernie skupiać się na swoich potrzebach.

To pozwoliło mi też spojrzeć na siebie z większą łagodnością. Okazało się, że to, co dla mnie zawsze było słabą stroną, ma rewers w postaci mocnej strony. Mając tę świadomość, nie muszę się obwiniać, że robię coś nie tak. Mogę za to poszukać sposobu, by wrócić do punktu, w którym chcę być.

Tak to w skrócie wyglądało u mnie. Link do testu dostałam od kogoś, kto też skorzystał, skorzystałam i ja, więc puszczam dalej w świat, może i ktoś z Was ma ochotę na małe podsumowanie i sporą porcję wskazówek przed Nowym Rokiem.

Test jest po angielsku, z moim średnio zaawansowanym dałam radę, zajął mi po prostu trochę dłużej niż zapowiadane 35 minut. Zalogować się można przez Fb.

Kto ciekawy – klik!

fot. Anja Osenberg

2 Replies to “Jak się mają twoje skrzydła?”

  1. Tez jestem ciekawa co „wyjdzie” u mnie 🙂 kiedyś się za to zabiorę, może zdążę przed 2019 😊

    1. Siadaj i rób, bo fajny, a do 2019 czasu coraz mniej 😉

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.